• 2013-11-15

Hanna Ilczyszyn ze światem dziecięcych fantazji w Tajwanie

Od 14 listopada w w galerii Sonnentor Fujin Art Space w Taipei, Tajwan odbędzie się wystawa We are all mad here – Hanna Ilczyszyn.

Hanna Ilczyszyn, „Nos”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hanna Ilczyszyn, „Nos”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach solowej wystawy zatytułowanej We are all mad here (pt. Tu wszyscy jesteśmy szaleni) Hanna Ilczyszyn (artystka znana jako fajnahanna) zaprezentuje swoje najnowsze prace. Zgromadzone na wystawie obrazy i rysunki to prace z pogranicza snu i jawy, w których artystka uchwyciła świat dziecięcych fantazji. Hanna Ilczyszyn w swojej twórczości często inspiruje się fotografią.

Hanna Ilczyszyn (artystka znana jako fajnahanna) jest absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiowała również w Belgii w szkole artystycznej KASK (Koninklijke Academie voor Schone Kunsten) w Gandawie. Od kilku lat mieszka i pracuje w Brukseli, gdzie z trzema innymi twórcami prowadzi Api Studio. Brała udział w wielu wystawach oraz wydarzeniach artystycznych w kraju oraz za granicą, zwłaszcza w Belgii. Jest jedną z artystów One to Watch prezentowaną przez międzynarodową galerię sztuki Saatchi Online, która to promuje twórców, którzy zdołali już zwrócić uwagę swoimi pracami.

Jej obrazy i rysunki znajdują się u kolekcjonerów na całym świecie. Ostatnio w wolnych chwilach artystka zajmuje się również sitodrukiem, w ramach kreatywnego kolektywu ahaha.be. Hanna Ilczyszyn jest także jedną z założycielek kolektywu artystycznego Polish Workers Productions.

We are all mad here – Hanna Ilczyszyn
Wystawę można oglądać od 14 listopada do 29 grudnia 2013 roku
Galeria Sonnentor Fujin Arts Space
No.421, Fujin St., Songshan Dist., Taipei City 105
Tajwan

1 komentarz do artykułu “Hanna Ilczyszyn ze światem dziecięcych fantazji w Tajwanie”

  1. Danuta

    Bardzo ciekawe prace. Jestem pod wrażeniem. Gratulacje dla utalentowanej artystki. Życzę fantastycznych wystaw i dużej rzeszy zafascynowanych mecenasów sztuki.

Dodaj komentarz