• 2013-11-15

Grzegorz Drozd i Zbigniew Libera – Conversation

Od 23 listopada w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie będzie można oglądać wystawę prac Grzegorza Drozda i Zbigniewa Libery pt. Conversation.

Grzegorz Drozd, „Kokatao” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grzegorz Drozd, „Kokatao” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kokatao to wyspa, opowieść i muzyka, która połączyła dwójkę artystów w trwającym ponad dwa lata projekcie. Jak w każdej historii przychodzi czas na podsumowanie. Grzegorz Drozd i Zbigniew Libera nagrali płytę, przygotowali serię okładek i dali koncert. Wymiana myśli jaka wtedy powstała przyjmuje dzisiaj formę wystawy Conversation, którą od 23-go listopada oglądać będzie można w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Mapa tej rozmowy rozciąga się od Dalekiego Wschodu przez czeską Pragę aż po Warszawę. Na tym obszarze pojawiały się kolejne numery eksperymentalnego albumu nagrywanego przez artystów który na co dzień nie tworzą muzyki. Rock’n'rollowe brzmienie dominujące w muzyce Drozda i Libery określa charakter abstrakcyjnego dialogu jaki połączył dwójkę artystów. Konwersacja będąca jego wynikiem wychodzi poza ramy schematów komunikacyjnych i instytucjonalnych.

Tytuł Kokatao odnosi się do popowych interpretacji mistycznej kultury wschodu. Sens tego sformowania zawieszony jest gdzieś pomiędzy fascynacją a niezrozumieniem, coca-colą a taoizmem, rozmową a monologiem dwójki mocnych indywiduów twórczych.

Organizator: Małopolski Ogród Sztuki, Fundacja Zmiana Organizacji Ruchu

Grzegorz Drozd / Zbigniew Libera, Conversation
Wernisaż: 23 listopada 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 22 grudnia 2013 roku
Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12
Kraków

Dodaj komentarz