• 2013-11-15

Andrzej Stasiuk i jego wędrówki

15 listopada we Dworze Artusa w Toruniu odbędzie się spotkanie z Andrzejem Stasiukiem. Pisarz opowie między innymi o swojej nowej książce Nie ma ekspresów przy żółtych drogach.

Andrzej Stasiuk, fot. Piotr Janowski (źródło: materiały organizatora)

Andrzej Stasiuk, fot. Piotr Janowski (źródło: materiały organizatora)

Andrzeja Stasiuka krytycy literaccy często nazywają ostatnim buntownikiem polskiej literatury. Nie tylko ze względu na to, co pisze, ale także z powodu jego barwnej biografii, która mogłaby stanowić materiał na film sensacyjny. Przez niemal całe swoje życie prozaik buntował się przeciw czemuś lub komuś. Nieważne czy była to szkoła czy wojsko, Stasiuk zawsze był niepokorny. Obdarzony darem patrzenia na świat w literacki sposób, zmierzając pod prąd obserwował rzeczywistość.

Nikt nie wie, czy szlifował talent pisarski sam z siebie, czy uczył się go na ulicy czy na dworcach. Mimo tego jedno jest pewne – autor jest dziś pisarzem klasycznym, laureatem wielu nagród (w tym Nike), twórcą, którego cenią zarówno krytycy, jak i czytelnicy.

W Dworze Artusa Andrzej Stasiuk promować będzie swoją najnowszą książkę zatytułowaną Nie ma ekspresów przy żółtych drogach, która jest kolejnym eksplorowaniem wciąż obecnego w twórczości Stasiuka motywu wędrówki. Miłośnicy dobrej literatury mogą liczyć na wiele celnych spostrzeżeń, głębokich przemyśleń oraz barwnych opisów, a wszystko dodatkowo urozmaicone charakterystyczną dla autora nutą ironii.

Spotkanie poprowadzi Marcin Czyżniewski, historyk, dziennikarz i rzecznik prasowy UMK.

Andrzej Stasiuk – spotkanie
15 listopada 2013 roku, godz. 19.00
Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Dodaj komentarz