• 2013-11-14

Niemen mniej znany

Projekt Niemen Mniej Znany został zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka przybliża szerszej publiczności twórczość mniej znaną, mniej rozpowszechnioną, swojego ojca. Koncert Natalii Niemen odbędzie się 17 listopada w Toruniu.

Natalia Niemen, fot. Mateusz Otremba (źródło: mat. prasowe)

Natalia Niemen, fot. Mateusz Otremba (źródło: mat. prasowe)

Koncert w Toruniu, to jedna z pierwszych prób przełożenia wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80-tych Czesław Niemen był samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową machinerię instrumentów.

Podczas festiwalowego wieczoru nie zabraknie największych hitów Czesława Niemena takich jak: Płonąca stodoła, Dziwny jest ten świat czy Jednego serca. Do repertuaru koncertowego Natalia włączyła również utwór swojego autorstwa Ja jednak, zadedykowany swojemu tacie oraz utwór Niebo, który Natalia wraz z siostrą Eleonorą wykonały podczas uroczystości pogrzebowych na warszawskich Powązkach. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się na albumach Terra Deflorata czy Spodchmurykapelusza.

Skład zespołu:

Natalia Niemen – wokal, altówka
Piotr Baron – saksofon
Irek Głyk – perkusja
Tomasz Kałwak – istr. klawiszowe
Adam Szewczyk – gitara
Wojtek Gąsior – bas

Koncert Natalii Niemen
17 listopada 2013 roku
Rynek Staromiejski 6, Centrum Kultury Dwór Artusa
Toruń

Dodaj komentarz