• 2013-11-14

Bałdych & Orzechowski pamięci Seiferta

Po jednej stronie sceny nadzieja światowej wiolinistyki jazzowej, po drugiej najbardziej utytułowany polski muzyk jazzowy młodego pokolenia. Adam Bałdych i Piotr Orzechowski Pianohooligan 17 listopada w Lusławicach złożą muzyczny hołd ikonie jazzowych skrzypiec Zbigniewowi Seifertowi.

Mirrors. Tribute to Zbigniew Seifert (źródło: mat. prasowe)

Mirrors. Tribute to Zbigniew Seifert (źródło: mat. prasowe)

Był jednym z najwspanialszych ludzi jakich poznałem. Delikatny, prawy i uczciwy. Przede wszystkim jednak był fantastycznym skrzypkiem. Do tej pory nikt nie potrafi grać tak, jak on grał. To niezwykły, niepowtarzalny styl. – podkreśla Tomasz Stańko, trębacz jazzowy, przyjaciel i wieloletni towarzysz muzyczny Seiferta.

Choć przedwczesna śmierć Seiferta przekreśliła błyskawicznie rozwijającą się światową karierę, jego muzyka odegrała ogromną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń jazzmanów. Powołana do życia w 2010 roku Fundacja im. Zbigniewa Seiferta organizuje cykliczne koncerty i festiwale poświęcone pamięci artysty. W lipcu 2014 r. zainauguruje I Międzynarodowy Konkurs Skrzypków Jazzowych im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie. Koncert Mirrors. Tribute to Zbigniew Seifert w Lusławicach wpisany jest w program wydarzeń promujących to właśnie wydarzenie. W jego programie znajdą się m.in. aranżacje i nowe opracowania kompozycji Seiferta autorstwa Adama Bałdycha i Piotra Orzechowskiego Pianohooligana.

Koncert Mirrors. Tribute to Zbigniew Seifert
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Lusławice

Dodaj komentarz