• 2013-11-14

Adwokat Ridleya Scotta w polskich kinach

15 listopada polską premierę będzie mieć Adwokat – najnowszy film Ridleya Scotta z udziałem plejady hollywoodzkich gwiazd: Michaela Fassbendera, Brada Pitta, Cameron Diaz, Penelope Cruz i Javiera Bardem.

„Adwokat”, reż. Ridley Scott (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Adwokat”, reż. Ridley Scott (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Główny bohater to uznany prawnik, który skuszony wizją łatwego zarobku wplątuje się w ciemne interesy, a sprawy wymykają się spod kontroli. Film opowiada o sile pokusy i o tym, że czasem podejmujemy błędne decyzje i wplątujemy się w coś, od czego lepiej trzymać się z daleka.

Ridley Scott i zdobywca nagrody Pulitzera Cormac McCarthy połączyli siły i stworzyli trzymający w napięciu thriller Adwokat. Pisarz zadebiutował jako scenarzysta – historia zawiera charakterystyczne dla jego twórczości czarny humor i zawiłą akcję. McCarthy nazywany Szekspirem Zachodu słynie z wciągających powieści, których bohaterowie pozostają w pamięci na długo. Zekranizowano kilka jego książek – między innymi To nie jest kraj dla starych ludzi i Drogę.

Autorem zdjęć został Dariusz Wolski, scenografem Arthur Max, twórcą kostiumów Janty Yates. Za montaż odpowiada Pietro Scalia, producentami są Mark Huffman i Michael Costigan.

Adwokat (The Counselor)
Scenariusz: Cormac McCarthy
Reżyseria: Ridley Scott
Zdjęcia: Dariusz Wolski
Obsada: Michael Fassbender, Brad Pitt, Penelope Cruz, Cameron Diaz, Javier Barden, Bruno Ganz, Rosie Perez
Dystrybucja: Imperial CinePix
W kinach od 15 listopada 2013 r.

Dodaj komentarz