• 2013-11-13

Klimat na zmiany

Festiwal Klimat na zmiany to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Warszawy, organizowane w dniach od 15 do 17 listopada w ramach Szczytu Klimatycznego ONZ.

Festiwal Klimat na zmiany (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Klimat na zmiany (źródło: materiały prasowe organizatora)

W najbliższych dniach Polska będzie gospodarzem największej międzynarodowej konferencji klimatycznej COP-19. Jest to coroczny szczyt, w ramach którego negocjowany jest zakres działań na rzecz polityki klimatycznej.

Festiwal Klimat na zmiany to trzy dni niezapomnianych wrażeń filmowych, jak również towarzyszących im debat i spotkań z
twórcami, ekspertami w dziedzinie ekologii, zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Festiwal Klimat na zmiany będzie nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem wymiany poglądów na temat zielonych idei, ochrony środowiska naturalnego oraz problemów i rozwiązań prezentowanych podczas Szczytu Klimatycznego ONZ.

Wstęp na wszystkie pokazy i wydarzenia wolny.

Przez trzy dni mieszkańcy stolicy będą mieli wyjątkową szansę obejrzeć najnowsze produkcje dokumentalne ze świata, poruszające problemy ekologiczne i środowiskowe. Atrakcyjny program filmowy został przygotowany przez Artura Liebharta, dyrektora Planete+ Doc Film Festival, jednego z najważniejszych w Polsce festiwali filmowych od lat promującego ideę klimatu na zmiany i filmy o tematyce ekologicznej oraz organizującego program edukacji poprzez film dokumentalny Akademia Planete+ Doc.

Podczas festiwalu Klimat na zmiany w ustawionym przy Pałacu Młodzieży (Pałac Kultury i Nauki) namiocie o niebagatelnej
powierzchni ponad 1000 m2 przez trzy dni (15-17 listopada) spotka się codziennie kilkaset osób, aby porozmawiać na tematy związane z klimatem oraz zobaczyć najciekawsze produkcje filmowe ze świata związane z zieloną tematyką. Codziennym projekcjom będą towarzyszyły debaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Festiwal Klimat na zmiany
15-17 listopada 2013 r.
Warszawa

Dodaj komentarz