• 2013-11-13

Fisz Emade Waglewski w krakowskiej Rotundzie

Po 5-ciu latach od wydania Platynowej Męskiej Muzyki z nową płytą powrócił projekt Waglewski Fisz Emade - Matka, Syn, Bóg. Rodzina Waglewskich pojawi się m.in. w krakowskiej Rotundzie, w której zagra 20 listopada.

„Matka, Syn, Bóg", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Matka, Syn, Bóg", okładka (źródło: mat. prasowe)

Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie…zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade…W związku z tym Większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory… – tak o nowej płycie WFE mówi Wojciech Waglewski.

Producentem muzycznym albumu jest Emade, który na perkusji gra we wszystkich utworach nowej płyty. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Cały album powstawał od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon – grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch, wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek – głos, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski – instr. smyczkowe.

Koncert Waglewski Fisz Emade:
20 listopada 2013 r., godz. 20.00
ul. Oleandry 1, Rotunda Centrum Kultury
Kraków

Dodaj komentarz