Audio Art 2013

Niemal pięćdziesiąt niecodziennych wydarzeń, w ciągu dziesięciu festiwalowych dni - koncertów, instalacji, performance’ów, wykładów i warsztatów odbędzie się w ramach tegorocznego Audio Art Festivalu, między 15 a 24 listopada w Krakowie.

Audio Art Festival, plakat (źródło: mat. prasowe)

Audio Art Festival, plakat (źródło: mat. prasowe)

W programie tegorocznego AAF znajdą się m.in. premiera miejskiej instalacji dźwiękowej Ucho Echo, występy legendarnych Phila Niblocka, Horsta Ricklesa czy Claudii Robles Angels z koncertem na przetwarzane fale mózgowe, poszukiwanie ciszy absolutnej w podziemiach Rynku Głównego (Tres), interaktywne performance taneczne (Marcin Pączkowski, Piotr Madej), także z udziałem wykonawców o nietypowej sprawności (HiHat Xpress), niezwykłe instrumenty (Chordeograph) czy instalacje najmłodszego pokolenia twórców (Signe Liden, Christian Blom, Łukasz Furman, Fafankula). Do tego jak zawsze pojawi się koncert akusmatyczny PSEME/CIME, a ponadto teatr muzyczny Macieja Jabłońskiego, trochę noise’u i śpiewu magicznego.

Superstringtrioaudio (źródło: mat. prasowe)

Superstringtrioaudio (źródło: mat. prasowe)

Audio Art – jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków, to integracja sztuk wizualnych z dźwiękowymi. Audio Art występuje w formie koncertów, performance i instalacji. Festiwal tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie, jest sztuką personalną: kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła. Audio Art używa prostej i zaawansowanej technologii, prezentuje artystów z całego świata oraz ich premierowe projekty. W ramach festiwalu odbywają się także prezentacje spoza nurtu festiwalowego.

Audio Art Festival 2013:
od 15 do 24 listopada 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz