• 2013-11-12

Pięć tańców już w kinach

Od 8 listopada w polskich kinach można oglądać film Alana Browna pt. Pięć tańców.

„Pięć tańców”, reż. Alan Brown (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pięć tańców”, reż. Alan Brown (źródło: materiały prasowe organizatora)

Chip (Ryan Steele) jest utalentowanym, 18-letnim tancerzem, który niedawno przyjechał z Kansas do Nowego Jorku na stypendium. Tam został dostrzeżony przez Anthonego, który zaprosił go do swojego zespołu. Trwają właśnie intensywne próby do nowej choreografii. Między Chipem i drugim tancerzem Theo zaczyna rodzić się nieśmiała namiętność. Jednak Chip ma coraz większe problemy, żeby utrzymać się w Nowym Jorku. Nie może liczyć na pomoc rodziców, którzy woleliby, żeby wrócił do domu.

Pięć tańców to opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości w wielkim mieście. To wyjątkowa uczta zmysłów i hołd dla piękna, wolności i dyscypliny współczesnego tańca.

Pięć tańców to piąty film reżysera Alana Browna. Pierwszą półgodzinną fabułą O Beautiful zdobył w 2002 roku nagrodę Future Filmmaker na Palm Springs International Short Film Festival i od razu uczestniczył w Oficjalnej Selekcji na Sundance. Jego debiut pełnometrażowy Book of Love był nominowany do Grand Jury Prize na Sundance w 2004 roku i został doceniony ze względu na erotyzm wywołujący ciarki i cwaną inteligencję.

Trzeci w ogóle, a drugi pełnometrażowy film Alana, Superheroes, został doceniony przez krytyków za niespotykane współczucie, a także przez jurorów wielu festiwali, m.in. Avignon/New York Film Festival, Cinequest Film Festival i Brooklyn International Film Festival, gdzie zdobywał nagrody dla najlepszego filmu.

Kolejny jego film Szeregowy Romeo zdobył główną nagrodę na festiwalu OUTFEST w Los Angeles, brał udział w konkursie na festiwalu FRAMELINE w San Francisco i Q FEST w Filadelfii. Szeregowy Romeo to odważna homoerotyczna interpretacja najsłynniejszej historii miłosnej na świecie Szekspira.

Pięć tańców
Reżyseria: Alan Brown
Obsada: Kimiye Corwin Reed, Luplau Catherine Miller, Lue Murphy, Ryan Steele
Dystrybucja: Tongariro Releasing
W kinach od 8 listopada 2013 r.

Dodaj komentarz