• 2013-11-12

Grupowy spacer z Medusą

13 listopada o godz. 17.00 pracownia Medusagroup zaprasza na jesienny spacer po obiekcie, który został okrzyknięty Architekturą Roku Województwa Śląskiego 2012 – budynku Infinite Dreams w Gliwicach.

Infinite Dreams w Gliwicach, proj. Medusagroup (źródło: materiały prasowe organizatora)

Infinite Dreams w Gliwicach, proj. Medusagroup (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po budynku oprowadzać będą: współtworca Medusagroup – Przemo Łukasik oraz inwestorzy, którzy zdecydowali się na budynek bezpretensjonalny.

W uzasadnieniu werdyktu Jury w 2012 roku postanowiło:

Medusagroup od początku swojego istnienia stara się w sposób twórczy definiować na nowo nie tylko przestrzeń, ale również styl przebywania w niej. Oparte na sprzężeniu zwrotnym relacje pomiędzy użytkownikami a budynkami autorstwa Łukasika i Zagały wydają się być najbardziej fascynującym wątkiem ich twórczości. Wartość dodana zawarta w ich projektach przenosi budynki Medusy w obszary dalsze niż tylko architektoniczne i urbanistyczne. Atrakcyjność przestrzeni i form, biegłość i konsekwencja w posługiwaniu się wybranym tworzywem towarzyszą prostocie i racjonalizmów. Efektem jest budynek bardzo szczególny, niepowtarzalny i bezpretensjonalny. Nagrodzonym obiektem Autorzy po raz kolejny potwierdzają wysoki kunszt i trafność obranej drogi twórczej.

Grupowy spacer z Medusą
13 listopada 2013 r., godz. 17.00
Wejście główne do budynku Infinite Dreams, ul. Bojkowska
Gliwice

Dodaj komentarz