• 2013-11-12

Największe legendy rocka nagrają wspólną płytę

Wczesną wiosną przyszłego roku światło dzienne ujrzy projekt, w którego powstanie zaangażowani są muzycy związani z najważniejszymi hard rockowymi formacjami historii muzyki.

„Wami", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Wami", okładka (źródło: mat. prasowe)

Nazwiska, które biorą udział w tworzeniu albumu to legendy takie jak – Doogie White (Rainbow, Michael Schenker, Yngwie Malmsteen), perkusja – Vinny Appice (Black Sabbath, Heaven & Hell, DIO), na basie Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake) oraz 15 – letni fenomenalny gitarzysta z Polski – Iggy Gwadera, który zadebiutował dwa lata temu jako gitarzysta formacji Anti Tank Nun.

Pomysł nagrania wspólnej płyty wśród muzyków narodził się po koncercie Thin Lizzy w Polsce. Basista Marco Mendoza zachwycony polskim, młodym gitarzystą Iggym, który wraz z Anti Tank Nun supportował Thin Lizzy, wyszedł z inicjatywą wspólnych nagrań. Z luźnej propozycji, która kiełkowała do dojrzałego pomysłu przez kilkanaście miesięcy – narodził się projekt współpracy legendarnych muzyków, którzy właśnie teraz, razem z Iggym, nagrywają nowy album.

Perkusista Vinny Appice, znany z występów w najlepszych światowych formacjach heavy metalowych oraz basista Marco Mendoza zakończyli już w Los Angeles nagrywanie partii basu i perkusji. Zaś w końcu listopada na wspólnych sesjach nagraniowych Doogie White zderzy swój talent wokalny z wyrafinowaną grą Iggy’ego.

White/Apice/Mendoza/Iggy, album Wami:
Premiera: wiosna 2014 roku
Metal Mind Production

Dodaj komentarz