• 2013-11-09

Wysocki w kinach od 13 grudnia

Władimir Wysocki był idolem milionów ludzi i najbardziej znanym rosyjskim artystą lat 70-tych XX wieku. Od 13 grudnia polscy widzowie będą mogli poznać jego prawdziwą i niezwykle poruszającą historię.

„Wysocki”, reż. Pyotr Buslov (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Wysocki”, reż. Pyotr Buslov (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Był pieśniarzem, aktorem, poetą i autorem wielu niezapomnianych tekstów. Władimir Wysocki to jeden z najbardziej znanych artystów byłego ZSRR. Jego życie to pasmo dramatycznych wyborów, walki z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków, a także zmagania z tajnymi służbami bezpieczeństwa. Film Wysocki opowiada o najtrudniejszych latach w życiu artysty, pokazując kochanego przez miliony idola jako człowieka zmagającego się ze swoimi słabościami. To również historia wielkiej miłości, którą w owym czasie przeżywał artysta. Wysocki został uznany przez rosyjską widownię za najlepszy film, jak również był najbardziej dochodową rosyjską produkcją roku. Polska widownia będzie miała okazję zobaczyć ten obraz w kinach już od 13 grudnia.

Koniec lat 70-tych. Włodzimierz Wysocki, słynny rosyjski poeta, aktor i pieśniarz, znajduje się u szczytu swojej kariery. Jest najbardziej rozpoznawalną osobistością Związku Radzieckiego. Poznaje wspaniałą kobietę, która wydaje się miłością jego życia. Tymczasem służba bezpieczeństwa śledzi każdy krok artysty, a on sam czuje narastające zmęczenie i traci wenę do pisania nowych tekstów. Wskutek nadużywania alkoholu i narkotyków stan jego zdrowia pogarsza się z dnia na dzień. Podczas jednego z koncertów, dostaje ataku serca i zapada w śmierć kliniczną. Jego życiu zagraża ogromne niebezpieczeństwo. Czy uda mu się jeszcze spotkać z ukochaną?

Wysocki
Reżyseria: Pyotr Buslov
Scenariusz: Nikita Vysotskiy
Obsada: Siergiej Biezrukow, Oksana Akinshina, Andrey Smolyakov, Vladimir Ilin
Dystyrbucja: Kino Świat
W kinach od 13 grudnia 2013 r.

Dodaj komentarz