• 2013-11-09

Pomianowska & Kinior

Jeden z ciekawszych krajowych projektów muzycznych roku 2014, autorstwa Marii Pomianowskiej i Włodzimierza Kiniorskiego, będzie miał swoją premierę 23 stycznia 2014 roku na kameralnej scenie nowej siedziby warszawskiego Klubu Progresja – Progresja Cafe.

„Two-headed dragon", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Two-headed dragon", okładka (źródło: mat. prasowe)

Duet Maria Pomianowska & Włodzimierz Kinior Kiniorski, dla miłośników twórczości obojga muzyków i fanów sceny inspirowanej muzyką etniczną, to projekt więcej niż interesujący. Kinior, łączony najczęściej z jazzem, jest też znany z projektów world musicowych. Pomianowska znana jest z badań nad muzyką dawną, etniczną i międzynarodowych projektów crossowych, prowadzonych w Polsce oraz krajach arabskich i azjatyckich. Artystka przez wiele lat związana z cesarskim dworem Japonii ma na swoim koncie też fuzje z muzykami sceny metalowej i reggae. Tym razem wraz z Kiniorem nie zamierzają wracać do przewidywalnych połączeń jazz-etno.

Smok Dwugłowy to płyta pozbawiona kontekstu kulturowego, emocjonalna i ekspresyjna opowieść, na którą składają się nie wykorzystywane dotąd możliwości polskich instrumentów dawnych, połączone z ambientowymi aranżacjami. Fani Pomianowskiej znajdą na niej kilka dobrze znanych piosenek ludowych, lecz w zupełnie innej odsłonie niż mogli do tej pory usłyszeć. Wielbiciele saksofonu Kiniora odkryją jego przestrzenne, głębokie interpretacje muzyczne, a także nowe utwory.

Pomianowska & Kinior
koncert promujący album Two-headed Dragon: 23 stycznia 2014 roku
ul. Sylwestra Kaliskiego 15a, Progresja Cafe
Warszawa

Dodaj komentarz