• 2013-11-09

Przystanek Niepodległość. Obchody święta 11 listopada w Warszawie

Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada Muzeum Historii Polski w Warszawie kolejny raz organizuje imprezę miejską: VIII Przystanek Niepodległość i zaprasza m.in. do wzięcia udziału w grze Drogi do wolności.

Gra „Drogi do wolności” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Gra „Drogi do wolności” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Uczestnicy wraz z opiekunem wezmą udział w serii gier na terenie Ogrodu Saskiego, będą odkrywali procesy i wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości, a także wezmą udział w wyścigu ku wolności, w którym liczy się umiejętność logicznego myślenia.

Gracze zmierzą się z zaborcami, w tłumie przechodniów rozpoznają polityków różnych nurtów, będą inwestować w projekty społeczne i gospodarcze, spróbują rozpoznać symbole znaczące dla polskiej kultury.

Dla dzieci w wieku 5–9 lat przygotowano oddzielną trasę. Najmłodsi dzięki otrzymanej od dziadka książce przeniosą się do XIX-wiecznej Polski, a wycieczka po Ogrodzie Saskim zamieni się w wyprawę przez najciekawsze wydarzenia tego okresu. Najdzielniejsi podróżnicy poznają ówczesnych bohaterów i artystów, a także sprawdzą swoje umiejętności w grach i zabawach z tamtych lat.

Gra w obu wersjach odbędzie się w godzinach 10.00–17.00 (start do 15.00).

Czas gry: około 1,5 godziny, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Start i meta: ogródek Muzeum Historii Polski, ul. Senatorska 35, Warszawa.

VIII Przystankowi Niepodległość towarzyszy okolicznościowa jednodniówka Jesteśmy, w której znajdzie się trasa spaceru po Warszawie – Śladami 11 listopada.

11 listopada Muzeum Historii Polski będzie uczestnikiem marszu Razem dla Niepodległej organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. W pobliżu pomnika Romana Dmowskiego MHP pokaże filmową prezentację dotyczącą wydarzeń sprzed 95 lat i roli przywódcy Endecji w powstaniu II RP.

VIII Przystanek Niepodległość
11 listopada 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz