• 2013-11-08

Poniatowski W nurtach historii. Finisaż i gra rodzinna

11 listopada w Pałacu Krzysztofory w Krakowie odbędzie się finisaż wystawy W nurtach historii. W 200. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego.

„Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego w nurtach Elstery”, aut. nieznany (kopia obrazu Horacego Verneta), XX w., olej na płótnie, wł. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (źródło: materiały prasowe)

„Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego w nurtach Elstery”, aut. nieznany (kopia obrazu Horacego Verneta), XX w., olej na płótnie, wł. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (źródło: materiały prasowe)

Finisaż rozpocznie się o godz. 12.00 oprowadzeniem po wystawie przez jej kuratora Leszka Sibilę. O godz. 13.00 Muzeum proponuje grę rodzinną dla rodziców z dziećmi zatytułowaną Książe Pepi w Krakowie. O godz. 15.00 odbędzie się krótka forma teatralna pt. Książe i poetka według scenariusza i w reżyserii Witolda Ślusarskiego. Wystąpią aktorzy Teatru Ludowego Barbara Szałapak i Bartosz Tryboń.

Osoby chcące wziąć udział w grze powinny zapisać się w Centrum Obsługi Zwiedzających lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wstęp do muzeum bezpłatny.

Książę Pepi w Krakowie

Gra rozpocznie się na sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory, gdzie zgromadzonych uczestników powita dama z epoki, która w krótkim wstępie przedstawi powód swej wizyty w tym miejscu. Dama poprosi zgromadzonych, aby pomogli wrócić jej do swoich czasów, kiedy to w Krakowie przebywał książę Józef Poniatowski a samo miasto cieszyło się wolnością i wszyscy jego mieszkańcy z radością wymawiali nazwisko księcia.

Aby pomóc tajemniczej damie, rodziny biorące udział w grze będą musiały odpowiedzieć na pytania, rozwiązać zagadki, rebusy dotyczące księcia Józefa Poniatowskiego i jego wizyt w Krakowie, a także odnaleźć zagubione przedmioty.

Nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy zabawy (drobne upominki w postaci wydawnictw i gadżetów muzealnych). Rodzina, która w najkrótszym czasie poprawnie wykona wszystkie polecenia, otrzyma nagrody książkowe.

W nurtach historii. W 200. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego
Finisaż: 11 listopada 2013 roku
Pałac Krzysztofory
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Dodaj komentarz