• 2013-11-08

Fotograficzne odkrywanie Biebrzy w Muzeum Ziemi

Od 8 listopada w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie będzie można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej z okazji 20-lecia Biebrzańskiego Parku Narodowego pt. Odkrywanie Biebrzy.

Filip van Boven, „Heikikker” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filip van Boven, „Heikikker” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum Ziemi w Warszawie zaprasza na najnowszą wystawę czasową z cyklu Natura-Sztuka zatytułowaną Odkrywanie Biebrzy. Ekspozycja powstała z okazji 20-lecia istnienia Biebrzańskiego Parku Narodowego obchodzonego w październiku br. Zaprezentowane zdjęcia wykonane zostały przez 50 fotografów z 10 krajów podczas XXXIII Międzynarodowego Kongresu Fotografów Dzikiej Przyrody IFWP (International Federation of Wildlife Photography), który odbył się w kwietniu tego roku na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Piotr Tałalaj, „Start łabędzi” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Tałalaj, „Start łabędzi” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W czasie kilkudniowego pobytu nad Biebrzą uczestnicy kongresu mieli okazję fotografowania różnorodności biebrzańskiej fauny i flory. To właśnie wyjątkowe walory przyrodnicze regionu sprawiają, że tereny te są cenionym miejscem, przyciągającym wielu obserwatorów i miłośników przyrody zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Wystawa prezentowana w listopadzie w warszawskim Muzeum Ziemi jest znakomitą okazją do podziwiania unikatowej przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz sztuki jej fotografowania.

Organizatorzy: Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Biebrzański Park Narodowy, IFWP (International Federation of Wildlife Photography)

Kurator wystawy: Dorota Kycia

Odkrywanie Biebrzy
Wystawę można oglądać od 8 listopada do 1 grudnia 2013 roku
PAN Muzeum Ziemi w
Al. Na Skarpie 27
Warszawa

Dodaj komentarz