• 2013-11-07

Fotoklub MCK z Ostrowca Świętokrzyskiego w Galerii RSF

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza na wernisaż IX Dorocznej Wystawy Fotoklubu Galeria MCK Ostrowiec Świętokrzyski, który odbędzie się 8 listopada w Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie. Ekspozycja prezentuje zdjęcia autorstwa przyjaciół z Ostrowca Świętokrzyskiego Podobnie jak Roczniki RSF Doroczna jest zbiorem najlepszych zdjęć tych fotografów z minionego roku.

Fot. Jarosław Wójcik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Jarosław Wójcik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Być może niepowtarzalna atmosfera Fotoklubu została zdeterminowana magiczną datą jego powstania – karcianym oczkiem (21 stycznia 2003 roku). Tworzą go ludzie z różnych grup wiekowych, reprezentujący różne zawody, poglądy, zainteresowania oraz posiadający odmienne spojrzenie na życie. Łączy ich przyjaźń, chęć wspólnego działania oraz fotograficzna pasja. Wśród jego członków są zarówno osoby, które swą aktywność fotograficzną rozpoczynały jeszcze w latach 50 i współtworzyły Świętokrzyskie Towarzystwo Fotograficzne, jak i członkowie odnoszącej spore sukcesy w latach 80 Grupy V (S. Sudnik, A. Salij, A. Łada, J. Soiński). Jednakże trzon i najważniejsze ogniwo stanowi grupa ludzi młodych.

Fot. Agnieszka Radlak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Agnieszka Radlak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fotografia uprawiana przez członków Fotoklubu jest niezwykle różnorodna. Trudno znaleźć dla niej wspólny klucz, gdyż widać w niej różnorodność zainteresowań oraz odmienne kierunki poszukiwań zarówno formalnych jak i estetycznych. Raz w roku Fotoklub obchodzi swoje święto – wystawę doroczną, na której można zobaczyć efekty pracy jego członków powstałe w czasie ostatniego roku. Każdej wystawie towarzyszy profesjonalnie wydany katalog z roku na rok o coraz większej objętości. Fotoklub organizuje plenery, warsztaty fotograficzne, w tym z dziedziny portretu i aktu, które prowadzi m.in. dr Sergiusz Sachno oraz panele dyskusyjne. Owocuje to licznymi i ciekawymi wystawami. Od dwóch lat Fotoklub Galeria MCK współpracuje z Wyższą Szkołą Sztuki i Projektowania w Łodzi podejmując wspólnie nowe działania (plener Czasy Jaśnie Panicza w Ostrowcu Św. 2008r. oraz Industrial w Łodzi 2009r.).

IX Doroczna Wystawa Fotoklubu MCK Ostrowiec Świętokrzyski
Wernisaż: 8 listopada 2013 roku, godz. 18.00
Galeria Nierzeczywista
ul. Matejki 10
Rzeszów

Dodaj komentarz