• 2013-11-06

Nagradzany spektakl w Teatrze Szaniawskiego w Wałbrzychu

Spektakl Na Boga! w reżyserii Marcina Libera, nagrodzony siedmioma nagrodami podczas tegorocznego Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona, będzie można zobaczyć na deskach wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego od 8 listopada.

„Na Boga", fot. B. Sowa (źródło: mat. prasowe)

„Na Boga", fot. B. Sowa (źródło: mat. prasowe)

Dramat fabularny Jarosława Murawskiego napisany został trzynastozgłoskowcem. Pretekstem historii jest podglądanie przez autora ludowego zwyczaju wodzenia Judasza, wielkopiątkowej tradycji ze śląskiego Skoczowa. Świat ten w dramacie ożywa, staje się medialnym widowiskiem, areną, na której reprezentanci Drużyny Zła i Obrońców Wartości konfrontują się ze sobą. Spotkanie trzech diabłów i snuta przez nich intryga doprowadzają do nietypowego konfliktu. W inscenizacji fabuła, niczym z powieści szpiegowskiej – czy uda się skazać księdza Grzyba, jak przebiegnie proces i jakie diabelskie siły kierują reporterem?

„Na Boga", fot. B. Sowa (źródło: mat. prasowe)

„Na Boga", fot. B. Sowa (źródło: mat. prasowe)

Na Boga! podczas XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu zdobył następujące nagrody:

  • Nagrodę Główną Festiwalu
  • nagrodę za Reżyserię dla Marcina Libera
  • Nagrodę za Kreację wizji plastycznej i przestrzennej spektaklu, wspólnie twórcom scenografii i kostiumów Grupie Mixer oraz świateł Mirkowi Kaczmarkowi
  • nagrody aktorskie: Włodzimierzowi Dyle za rolę Boga/Ojca, Mirosławie Żak za rolę Lucyfera
  • wyróżnienie Jury Młodych komMiTywa: Włodzimierz Dyła za moc stwórczą w roli Boga/Ojca, Mirosława Żak za siłę destrukcji w roli Lucyfera

Na Boga!:

8 listopada 2013 / piątek / godz. 18.00 / Duża Scena
9 listopada 2013 / sobota / godz. 18.00 / Duża Scena
10 listopada 2013 / niedziela / godz. 18.00 / Duża Scena

Plac Teatralny 1, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego
Wałbrzych

Dodaj komentarz