• 2013-11-06

Falkon. Fantastyczny Atak Lublina

Od 8 do 11 listopada pod hasłem Fantastyczny Atak Lublina będzie miała miejsce 14. edycja Festiwalu Fantastyki Falkon.

Festiwal Fantastyki Falkon, Lublin (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Fantastyki Falkon, Lublin (źródło: materiały prasowe)

Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki dla wybrańców stała się jednym z liczących się nurtów popkultury, natomiast Falkon przez trzynaście lat wyewoluował w jeden z największych i najbardziej liczących się festiwalów fantastyki w Polsce, gromadzących miłośników książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

Festiwal tworzony jest nie tylko z myślą o zadeklarowanych miłośnikach fantastyki, ale przeznaczony jest również dla osób chcących poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawych ludzi albo po prostu miło spędzić długi listopadowy weekend. Impreza adresowana jest także do rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom kreatywną rozrywkę, pobudzić ich wyobraźnię i rozwinąć zainteresowania.

W tym roku mocnym akcentem w programie Falkonu będzie udział dwóch zagranicznych gości, znanych i cenionych na całym świecie autorów fantastyki: Kevina J. Andersona i Michaela Pondsmitha. Oprócz tego pojawi się ponad dwadzieścia znanych nazwisk związanych z polską fantastyką: Stefan Darda, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Pilipiuk, czy Marcin Wroński. Jednym z głównych wydarzeń będzie także gala wręczenia nagrody literackiej Nautilus – plebiscytu czytelników na najlepszy polski utwór fantastyczny wydany w 2012 roku. Nagroda przyznawana jest od 2004 roku i można ją otrzymać w jednej z dwóch kategorii: najlepsze opowiadanie roku oraz najlepsza powieść roku.

Falkon po raz drugi odbędzie się na terenie Targów Lublin. Planowanych jest około 600 punktów programu w kilkunastu blokach tematycznych: literackim, popularno-naukowym, popkulturowym, sci-fi; gier planszowych, karcianych, bitewnych, fabularnych i elektronicznych; warsztaty, konkursy, pokazy oraz koncerty.

14. Festiwal Fantastyki Falkon
8 do 11 listopada 2013 r.
Targi Lublin

Dodaj komentarz