• 2013-11-06

Brennnessel On Tour w Krakowie

Po raz pierwszy Kamp! i Rebeka – dwie najważniejsze polskie formacje synthpopowe, nagrywające dla niezależnej wytwórni Brennnessel – ruszą razem w Polskę. 13 listopada zagrają w krakowskiej Rotundzie.

Kamp! (źródło: mat. prasowe)

Kamp! (źródło: mat. prasowe)

Podczas jesiennych koncertów Kamp! publiczność usłyszy zupełnie nowy materiał na żywo, na który złożą się utwory zarejestrowane latem w Red Bull Studios w Madrycie oraz niewykonywane wcześniej nagrania, które trafiły do repertuaru zespołu na przestrzeni ostatnich miesięcy. Będzie to pierwsza okazja by usłyszeć muzykę z nadchodzącej płyty łódzkiego tria. Kamp! słyną z niesamowitych koncertów, podczas których swoja studyjną twórczość traktują wyjątkowo elastycznie, często radykalnie zmieniając brzmienie wyjściowych kompozycji. Do dziś zagrali ponad dwieście koncertów w Polsce i kilkanaście za granicą, m.in. w USA (SXSW i Culture Collide), Anglii (The Great Escape i Liverpool Sound City), Niemczech (C/O POP) Serbii (EXIT festival) czy Austrii (Vienna Weves).

Rebeka to polski duet tworzący muzykę elektroniczną. Początkowo był to solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych, lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Dla Rebeki będzie to pierwsza tak duża trasa, w ramach której zaprezentuje na żywo materiał ze swojego debiutanckiego, doskonale przyjętego albumu Hellada. Płyta, która już w połowie roku stała się faworytem do miana jednego z najważniejszych albumów 2013 roku podczas koncertów nabiera zupełnie nowego charakteru.

Brennnessel On Tour – Kamp! & Rebeka:
13 listopada 2013 r., godz. 20.00
ul. Oleandry 1, Centrum Kultury Rotunda
Kraków

Dodaj komentarz