• 2013-11-05

Nowy Teatr przy ulicy Hożej

Od 15 do 17 listopada w Warszawie potrwa otwarcie sceny teatralnej, będącej projektem młodych artystów. Scena Hoża 51 działać będzie na miejscu warszawskiej Starej Fabryki Serów.

Wejście do Sceny Hoża 51, fot. Produkcja Artystyczna (źródło: mat. prasowe)

Wejście do Sceny Hoża 51, fot. Produkcja Artystyczna (źródło: mat. prasowe)

Scena Hoża 51 ma być pierwszą w Warszawie Teatralną Miejscówką. Chcemy wrosnąć z teatrem w klubową tkankę miejską. U nas nie zobaczycie majestatycznie opadającej kurtyny i zapierającej dech w piersiach scenografii. Najważniejsze będzie spotkanie teatrem i artystami w zupełnie zaskakującej przestrzeni – zapowiadają twórcy.

Pod nazwą Scena Hoża 51, przy ulicy Hożej w Warszawie, na dwóch piętrach postindustrialnej przestrzeni powstaje repertuarowy teatr. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Teatr Pijana Sypialnia, który w rankingu krytyków teatralnych miesięcznika Teatr w sezonie 2012/2013, został dwukrotnie wyróżniony za jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnego offu.

Jesteśmy ludźmi, których Warszawa inspiruje. Zauważamy, jak wielkie znaczenie w tworzeniu atmosfery i poziomu życia w mieście odgrywają podobne miejsca. Chcemy w tym procesie zmieniania Warszawy aktywnie uczestniczyć.

Wydarzenia będą odbywały się na dwóch piętrach fabryki. Kawiarnia będzie miejscem kameralnych spektakli, koncertów i dyskusji. Poddasze, to przestrzeń dużych widowisk teatralnych i muzycznych. Pierwszym z nich będzie Wodewil Warszawski. Aż piętnastu aktorów i ośmioosobowa Orkiestra Teatru Pijana Sypialnia w rozśpiewanej formie opowie o Warszawie historycznej i współczesnej. Scena Hoża 51, będzie również pierwszym teatrem w Warszawie, gdzie w repertuarze na stałe znajdą się spektakle najlepszych offowych teatrów z całej Polski. W trakcie weekendu otwarcia Scena Hoża zaprezentuje się m.in. Teatr Proscenium z Krakowa. Wydarzenia będą okazją, żeby nauczyć się tańców warszawskich, a także zobaczyć cmentarne misterium Mirona Białoszewskiego – Osmędeusze.

Otwarcie Sceny Hożej 51:
od 15 do 17 listopada 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz