• 2013-11-05

Nazywam się Tomasz Kulka, mam 34 lata i chciałbym przespać całe życie

Od 7 listopada w Galerii Szkła i Ceramiki we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę pt. Nazywam się Tomasz Kulka, mam 34 lata i chciałbym przespać całe życie.

Tomasz Kulka, „Ćwiczenie 3. AGD”, ceramika (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Kulka, „Ćwiczenie 3. AGD”, ceramika (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Nazywam się Tomasz Kulka, mam 34 lata i chciałbym przespać całe życie jest ilustracją straszliwej, lecz fascynującej kondycji pełnej rezygnacji z podejmowania wszelkich konstruktywnych działań w świetle przekonania o ich absolutnej bezsensowności. Prace pokazywane na wystawie są efektem blisko roku pracy Tomasza Kulki – licznych eksperymentów, a przede wszystkim obserwacji codziennego życia w jego rodzinnym Wolbromiu. Rzeczywistość tego niespełna dziewięciotysięcznego miasta jest nie tylko tematem wystawy, ale miała realny wpływ na kształt poszczególnych prac. Prezentowane na ekspozycji ceramiczne rzeźby powstały na drodze podzielonego na trzy niezależne części eksperymentu. Każda z nich miała nie tylko realny wpływ na wizualny charakter obiektów, ale przede wszystkim ustanowiły one wspólnie perspektywę narracji całej wystawy jako kontemplacji trudnej rzeczywistości polskich miast i miasteczek.

Tomasz Kulka (ur. 1979) – absolwent krakowskiej ASP na wydziale malarstwa. W swojej praktyce artystycznej posługuje się przede wszystkim technikami ceramicznymi oraz wideo. Jego prace zazwyczaj podejmują tematy społeczne, przy czym znajdują się poza nurtem sztuki krytycznej, a ich wymowa ma bardziej ogólny charakter kontestacji.

Kurator: Jacek Sosnowski
Współpraca: Fundacja Propaganda

Nazywam się Tomasz Kulka, mam 34 lata i chciałbym przespać całe życie
Wernisaż: 7 listopada 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 28 listopada 2013 roku
Galeria Szkła i Ceramiki, BWA
pl. Kościuszki 9/10
Wrocław

Dodaj komentarz