• 2013-11-05

Future Shorts: Jesień

6 listopada o godz. 19.00 w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych Future Shorts: Jesień.

Future Shorts: Jesień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Future Shorts: Jesień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jesienny program Future Shorts to siedem filmów wyprodukowanych w dziewięciu krajach świata, które łącznie zdobyły ponad osiemdziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Jednemu z tych filmów przypadnie wkrótce kolejny laur, przyznany głosami publiczności Future Shorts z ponad 90 krajów – nagroda Future Shorts Audience Award.

Tradycyjnie już założeniem organizatorów Festiwalu jest możliwie największe utrudnienie wyboru globalnej publiczności, poprzez wyselekcjonowany z najciekawszych światowych produkcji program: zróżnicowany w warstwach gatunkowych i tematycznych, ale wyrównany względem jakości artystycznej. W zestawie Future Shorts Jesień 2013 tym razem znaleźć można tylko jedną – za to wyjątkową – animację, zaś reszta programu po równo dzieli się na filmy dokumentalne i fabularne. W trakcie 94 minut widzowie odwiedzą m.in. Indie, Rumunię, Brazylię czy Kanadę, a nawet pewien filcowy las. Podczas tej wyprawy przeżyją skrajne emocje, spotkają się z zaskakującymi narracjami i niecodziennymi obrazami. Tak dużo naraz wydarzyć może się tylko w krótkim kinie.

Future Shorts: Jesień
6 listopada 2013 r., godz. 19.00
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz