• 2013-11-05

Bajki dla odważnych w Toruniu

9 listopada o godzinie 17.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza wszystkich czytelników w tym tych, którzy lubią się bać, na spotkanie Bajki dla odważnych. Wydarzenie odbędzie się w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki.

Bajki dla odważnych, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, plakat (źródło: materiały prasowe)

Bajki dla odważnych, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, plakat (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie będzie poświęcone najnowszej muzealnej publikacji: zbiorowi bajek zapisanych na Kujawach w latach 50. XX wieku, wybranych spośród bogatych zasobów Archiwum Folkloru Słownego MET. Do książki, bogato ilustrowanej przez Barbarę Górkę, dołączona jest płyta z bajkami w formie słuchowiska. W jego tworzeniu uczestniczyli aktorzy Teatru Baj Pomorski: Edyta Soboczyńska, Dominika Miękus, Jacek Pysiak, Krzysztof Grzęda oraz muzycy Rafał Kołacki i Jacek Doroszenko. Autorkami koncepcji publikacji są Hanna M. Łopatyńska i Agnieszka Kostrzewa. Publikacja – dzięki powiększonej czcionce oraz dołączonemu audiobookowi – jest także ciekawą propozycją dla osób z dysfunkcją wzroku.

W listopadowy wieczór będzie można dowiedzieć się od autorek projektu i artystów biorących w nim udział, skąd wziął się pomysł na książkę, która straszy, a także o przygodzie przy realizacji tej niezwykłej publikacji. Dodatkową atrakcją będą projekcje filmowe oraz konkurs.

Bajki dla odważnych
Muzeum Etnograficzne w Toruniu
9 listopada 2013 r., godz. 17.00

Dodaj komentarz