• 2013-11-04

Arobal – czołowy polski rysownik w Owocach i Warzywach

Od 5 listopada w klubokawiarni Owoce i Warzywa w Łodzi będzie można oglądać wystawę prac jednego z czołowych polskich rysowników Bartłomieja Arobala Kociemby.

Bartłomiej „Arobal” Kociemba, „Brodka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartłomiej „Arobal” Kociemba, „Brodka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arobal jest autorem ilustracji m.in. w oficjalnym kalendarzu Kancelarii Prezydenta RP 2013, plakatów dla Teatru Dramatycznego w Warszawie, oprawy graficznej albumu Granda Moniki Brodki czy Heavi Metal Fisza i Emade. Jego rysunki publikowane były na łamach czasopism ogólnopolskich i zagranicznych t.j. ELLE, Exklusiv, Glamour, Pani, Przekrój, Twój Styl, Kmag, Wprost czy WAW, a także Crushfanzine (NY, USA), Lube (Hiszpania), Objects (Niemcy), The End Magazine (Włochy).

Bartłomiej „Arobal” Kociemba, „Persona Simone” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartłomiej „Arobal” Kociemba, „Persona Simone” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Właśnie wrócił z festiwalu sztuki ilustracji Illustrative w Berlinie, gdzie w ramach wystawy głównej prezentował swoje prace razem z innymi polskimi artystami. Jego twórczość można było oglądać również w Muzeum Grafiki i Plakatu w Wilanowie, Galerii Kordegarda czy Galerii Czułość.

Zilustrował powieść Omega Marcina Szczygielskiego. Jest również autorem okładki książki Persona Krystiana Lupy. Praca przy kalendarzu Kancelarii Prezydenta RP nie była jedynym rządowym zleceniem w karierze Arobala. 2 lata z rzędu (2012, 2013) był autorem ilustracji pocztówkowych i plakatowych dla Sejmu RP.

Bartłomiej Arobal Kociemba – wystawa rysunków
Wernisaż: 5 listopada 2013 roku, godz. 18.00
Ekspozycja potrwa do 25 listopada 2013 roku
Klubokawiarnia Owoce i Warzywa
ul. Traugutta 9
Łódź

Dodaj komentarz