• 2013-11-02

Witold Englender z Kwiatami dla Bożeny w Raciborzu

Od 12 listopada w Galerii Gawra w Raciborzu będzie można oglądać wystawę prac Witolda Englendera pt. Kwiaty dla Bożeny. Ekspozycja odbędzie się w ramach 5. Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej.

Witold Englender, „Kwiaty dla Bożeny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Witold Englender, „Kwiaty dla Bożeny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Witold Englender (Jastrzębie-Zdrój) w swoim, już dość długim, życiu z fotografią był członkiem Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Harcerskiej Agencji Fotograficznej, Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego Niezależni, Gliwickiego Towarzystwa Fotograficznego, Grupy A’74, a obecnie jest wyłącznie członkiem honorowym LTF w Zielonej Górze. Od 2005 roku współorganizuje OFFO, jest członkiem GTO.

Fotografując jeszcze nieotworkowo dorobił się pewnej ilości tytułów, nagród i wyróżnień, ale obecnie wpadł po uszy w pinhole i dziurkuje sobie ze zmiennym powodzeniem.  W wolnych od fotografowania chwilach zajmuje się swoją galerią Ciasną w Jastrzębiu-Zdroju, trochę pisze o fotografii (i nie tylko), czasami juruje, czasami ma prelekcje (o fotografii). Sam nie wie – czy on trzyma to OFFO, czy OFFO trzyma go na uwięzi.

Wraz z wystawą Witolda Englendera zostanie otwarta ekspozycja fotografii Krzysztofa Szlapy.

Witold Englender, Kwiaty dla Bożeny
W ramach 5. Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej
Wernisaż: 12 listopada 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 3 grudnia 2013 roku
Galeria Gawra
ul. Kasprowicza 12
Racibórz

Dodaj komentarz