Maciej Szupica w rozmowie o obrazie ruchomym i fotografii

Muzeum Narodowe w Gdańsku, Gdańska Galeria Fotografii oraz Fundacja Młodego Kina zapraszają na spotkanie Maciej Szupica w rozmowie o obrazie ruchomym i fotografii, które odbędzie się 30 listopada. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Euroshorts 2013.

Maciej Szupica by Sebastian Łukaszuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Szupica by Sebastian Łukaszuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie z Maciejem Szupicą, jednym z najciekawszych twórców wideoklipów w Polsce i barwną postacią środowiska trójmiejskich artystów młodego pokolenia, będzie okazją do poznania jego starszych i najnowszych prac wideo. Artysta opowie o ulubionych dziedzinach sztuki, w tym fotografii, którą traktuje jako formę poznania, stąd miedzy innymi jego fascynacja techniką camery obscury. Artysta interesuje się łączeniem form gatunkowych muzyki, obrazu, rzeźby i fotografii opowie więc o swoich inspiracjach i powodach ciągłego poszerzania pola twórczego. W pokazie znajdą się więc prace różnorodne: animacje poklatkowe, teledyski, filmy found footage oraz inne filmowe formy eksperymentalne. W kontekście festiwalu Euroshorts łączącego sztukę filmową ze sztuką reklamy, interesujące będą prezentacje komercyjnych form zrealizowanych przez Macieja Szupicę.

Maciej Szupica (ur. 1975 w Białymstoku) artysta sztuk wizualnych: grafik, twórca filmów wideo, reżyser teledysków, rzeźbiarz, fotograf, scenograf, wokalista i muzyk, edukator. Szupica jest absolwentem Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. Krechowicza 2004r.). Obecnie jest samodzielnym wykładowcą w rodzimej uczelni, na wydziale Grafiki, gdzie uczy podstaw projektowania oraz grafiki multimedialnej.

Jest autorem wystaw indywidualnych fotografii, plakatów, instalacji i prac wideo, bierze także udział w prezentacjach zbiorowych w Polsce i zagranicą (m.in. w Niemczech, Norwegii, Rosji, na Ukrainie, w Islandii, Belgii, Rumunii, USA ). Mieszka i pracuje w Gdańsku.

Euroshorts jest festiwalem filmów krótkometrażowych i twórczej reklamy. Wyróżnia i wspiera młodych filmowców z całego świata. Istnieje od 1992 roku. Najbliższa, 22 edycja odbędzie się w Kinoporcie, Klubie Plama, Gdańskiej Galerii Fotografii i Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w dniach 25 listopada – 1 grudnia 2013.

Maciej Szupica w rozmowie o obrazie ruchomym i fotografii
Spotkanie odbędzie się 30 listopada 2013 roku o godzinie 18.00
Gdańska Galeria Fotografii

Dodaj komentarz