• 2013-11-02

Literacki Debiut Roku poszukiwany

28 października ruszyła III edycja konkursu Literacki Debiut Roku, organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiej Izby Książki.

Kapituła konkursu wraz z nagrodzonymi (źródło: materiały prasowe)

Kapituła konkursu wraz z nagrodzonymi (źródło: materiały prasowe)

Konkurs jest inicjatywą, dzięki której co roku odnajdujemy i promujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki – mówi Wojciech Gustowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Novae Res.

Poprzednią, II edycję konkursu zakończyło uroczyste wręczenie nagród w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Imprezę uświetnili między innymi prof. dr hab. Michał Błażejewski ze swoją prelekcją pt. Storytelling z gwarancją Nobla – freewarowa aplikacja na komórkę pilnie potrzebna oraz aktor Szymon Sędrowski – znany ostatnio z roli męża Anny German w serialu o tym samym tytule – który odczytał fragmenty zwycięskiej powieści. Nagrodę główną: laptopa i publikację drukiem zwycięskiego utworu otrzymała pani Magdalena Kempna za utwór Przebudzenia doktora Sorena. Książka miała swoją premierę na 17 Targach Książki w Krakowie i obecnie można ją nabyć w księgarniach na terenie całego kraju.

Aktualna, trzecia edycja konkursu trwać będzie od 28 października 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku.

Na laureatów konkursu czekają nagrody:

 • I miejsce – tytuł Literacki Debiut Roku, dyplom, eleganckie pióro, nowoczesny laptop, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res.
 • II miejsce – dyplom, elektroniczny czytnik książek, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.
 • III miejsce – dyplom, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje autor powieści lub osoba przez niego upoważniona, przesyłając do dnia 20 grudnia wersję elektroniczną tekstu (zapisaną w formacie doc lub rtf na płycie CD lub DVD).

Literacki Debiut Roku
Od 28 października 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku
Wydawnictwo Novae Res

Komentarze (2) do artykułu “Literacki Debiut Roku poszukiwany”

 1. Magdalena

  A można jakieś dane, na które można przesyłać zgłoszenia?

 2. ewa-nowicka

  Zgłoszenia należy przesyłać na adres:
  Wydawnictwo Novae Res
  al. Zwycięstwa 96/98
  81-451 Gdynia
  z dopiskiem: Literacki Debiut Roku

  Polecam również zapoznać się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej Wydawnictwa, który opisuje dokładny przebieg konkursu.

Dodaj komentarz