Ignacy Jan Paderewski obchodzi 153. rocznicę urodzin

6 listopada mija 153. rocznica urodzin wybitnego pianisty, męża stanu i orędownika niepodległej Polski – Ignacego Jana Paderewskiego. W związku z tym dniem w Muzeum Łazienki Królewskie odbędzie się szereg wydarzeń poświęconych tej postaci.

4 listopada w Sali Musztry w Podchorążówce o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy Ignacy Jan Paderewski – artysta, polityk i mąż stanu połączony z prapremierowym pokazem filmu dokumentalnego Paderewski – człowiek czynu, sukcesu i sławy w reżyserii Wiesława Dąbrowskiego. Wystawa fotograficzna, której kuratorem jest wybitny fotograf Czesław Czapliński, będzie prezentowana od 4 listopada do 2 grudnia w Galerii Plenerowej przy Alejach Ujazdowskich. Wystawa będzie stanowiła kontynuację stałej ekspozycji prezentowanej publiczności w Salonie Pamiątek I.J. Paderewskiego znajdującego się w budynku Podchorążówki.

6 listopada Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na bezpłatne lekcje muzealne Ignacy-Ignacy. Słowo. Muzyka. Polityka. Lekcje zostaną przeprowadzone w godz. od 9.00 do 16.00 w Salonie Pamiątek poświęconym kompozytorowi.

Z kolei w weekend 9 i 10 listopada o godz. 12.00 i 14.00 Ośrodek Edukacji Muzealnej zaprasza wszystkich gości Muzeum na oprowadzanie po Salonie Pamiątek I.J. Paderewskiego.

Obchody 153. rocznicy urodzin I.J. Paderewskiego
4 i 6, 9 i 10 listopada 2013 roku
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Dodaj komentarz