• 2013-10-31

Przekrój światowej elektroniki w Nowej Jerozolimie

Znane są już listopadowe bookingi Nowej Jerozolimy i tym, co rzuca się w oczy jest duża różnorodność gatunkowa nadciągających artystów. W każdy weekend zagrają dj-e z trochę innej szuflady, ale wszyscy z najwyższej półki światowej muzyki elektronicznej.

Kryptic Minds (źródło: mat. prasowe)

Kryptic Minds (źródło: mat. prasowe)

Listę imprez otwiera Jacek Sienkiewicz, który pojawi się w Nowej Jerozolimie 8 listopada. Legenda warszawskiego techno powraca po roku przerwy i szykuje niespodziankę wspólnie z innymi, znakomitymi postaciami wytwórni Recognition.

W kolejną sobotę (16 listopada) w klubie wystąpi Legowelt. Kryjący się pod pseudonimem Danny Wolfers jest jednym z bardziej płodnych dj-ów i producentów – właściwie nie ma roku, w którym nie ukazałaby się kolejna jego płyta. Muzyka Legowelta oscyluje między cięższym, ‘gęstym’ techno, brzękliwym elektro, a dźwiękami, które trudno jednoznacznie zaklasyfikować. Supportem Holendra będzie warszawski kolektyw Electrocapital.

W piątek 22 listopada wystąpi największa gwiazda – Len Faki. Mocno odznaczając się przez ostatnich 10 lat na berlińskiej scenie, dorobił się rezydentury w Berghain. W wytwórni OstGut Ton Faki wydał bardzo dobrze przyjęty album kondensujący osiem godzin setów z Berghain w formie 80-minutowego mixu. Od kilku lat tworzy również pod własnymi labelami: Figure oraz Podium. Faki gra bardzo szybkie, energetyczne techno, jego kawałki My Black Sheep oraz Odysee II przeszły do historii klubowych sztosów. Oprócz Lena Faki tego wieczoru zagra również kolektyw Technosoul, którego członkowie organizują jeden z najważniejszych festiwali elektronicznych w Polsce – Up to date, a także Deas oraz Anja Kraft.

23 listopada swoją imprezę w Nowej Jerozolimie będzie miał house’owy label We Are Your Music Mate, świętujący nową produkcję duetu Mia Twin & Kasp. Live act zagrają An On Bast, Chmara (połówka Chmara Winter w swoim solowym projekcie) oraz Mia Town & Kasp.

W ostatni piątek listopada Nowa Jerozolima będzie gościć Kryptic Minds. Brytyjczycy Simon Shreeve oraz Brett Bigden przeszli drogę od brutalnie technicznego drum&bass do mrocznego, momentami filmowego wręcz dubstepu. Ich kawałek Can’t sleep zdobył tytuł najlepszego albumu wg portalu Dubstep Forum w 2011 roku. Na imprezie będzie można potupać również do polskiego dubstepowego składu The Same.

Klub Nowa Jerozolima
Aleje Jerozolimskie 57, Warszawa

Dodaj komentarz