• 2013-10-31

Jack Strong na ekranach już w lutym

Znana jest już data premiery najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego pt. Jack Strong. Historię polskiego szpiega Ryszarda Kuklińskiego będzie można oglądać na ekranach kin od 7 lutego.

„Jack Strong”, reż. Władysław Pasikowski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Jack Strong”, reż. Władysław Pasikowski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Tajne życie polskiego szpiega – Ryszarda Kuklińskiego, to gotowy scenariusz filmowy. Producenci dzięki pomocy amerykańskich konsultantów i materiałów operacyjnych CIA stworzyli film, który trzyma w napięciu do ostatniej chwili. David Forden – oficer prowadzący Jacka Stronga (kryptonim operacyjny Ryszarda Kuklińskiego) – nie ma wątpliwości, że to właśnie Polak zmienił historię świata.

Film Jack Strong kręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. Zdjęcia zrealizowano w Warszawie i Waszyngtonie. Zaangażowano polskie, amerykańskie i rosyjskie gwiazdy, m.in. Marcina Dorocińskiego, Maję Ostaszewską, Patricka Wilsona, Dagmarę Domińczyk, Olega Maslennikowa i Dimitra Bilova. Za kamerą stanęła Magdalena Górka, pracująca na co dzień przy amerykańskich produkcjach takich jak Paranormal Activity 3. Za ścieżkę dźwiękową filmu odpowiada utalentowany kompozytor, absolwent Juilliard School of Music w Nowym Jorku – Jan Duszyński.

W filmie zobaczyć będzie można także Pawła Małaszyńskiego, Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Zbigniewa Zamachowskiego, Ireneusza Czopa oraz Krzysztofa Globisza.

Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: ITI Cinema, Orange Polska oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest ITI Cinema.

Jack Strong
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Krzysztof Pieczyński, Patrick Wilson, Dagmara Domińczyk
W kinach od 7 lutego 2014 r.

Dodaj komentarz