• 2013-10-30

Przepis na mały dizajn

7 listopada o godz. 19.00 we wrocławskiej Galerii Dizajn wystartuje Przepis na mały dizajn – projekt składający się z wystawy, publikacji oraz programu wydarzeń towarzyszących.

ZetPety - Recycling Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

ZetPety - Recycling Design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy zaprosili do współpracy projektantów i grupy projektowe, którzy przygotowali tytułowe przepisy z myślą o odbiorcach w różnym wieku. Kto powiedział, że dizajn trzeba kupić w sklepie i nie można zrobić go samodzielnie?

Przepis na mały dizajn to działanie edukacyjne. Przemyślane, inteligentne i dowcipne przepisy projektantów są próbą zdefiniowania i uchwycenia dizajnu w naszym najbliższym otoczeniu. Dzięki realizacji przepisów każdy może przekonać się, że dizajn to nie tylko rzeczy – to sposób myślenia o otaczającym nas świecie.

Przepis na mały dizajn testuje formułę licencji Creative Commons w odniesieniu do dizajnu – projektanci udostępniają swoje pomysły, a wraz z nimi dokładne instrukcje jak wykonać zaprojektowane przez nich obiekty. Organizatorzy chcą przełamać myślenie o dizajnie jako czymś drogim, ekskluzywnym i przeznaczonym dla nielicznych.

Przepisy przygotowali:

Fontarte, grupa projektowa odRzeczy, Szymon Hanczar, Bogdan Kosak, LIMO Design, MALAFOR, Karina Marusińska, Noviki Studio Grafiki, Alicja Patanowska, Paulina Plizga, Robert Pludra, Pracownia k., Joanna Rusin, Jakub Sobiepanek, Maja Szczypek ( M.A.M Airbag), Nikodem Szpunar, ZetPety – Recycling Design

Kuratorki: Magdalena Kreis, Natalia Romaszkan

Przepis na mały dizajn
7-30 listopada 2013 r.
Wernisaż: 7 listopada 2013 r., godz. 19.00
Galeria Dizajn (ul. Świdnicka 2-4)
Wrocław

Dodaj komentarz