• 2013-10-29

Zaduszki jazzowe w Bajkonurze

31 października w łódzkim Bajkonurze odbędą jazzowe Zaduszki. Tego wieczoru zagra Trio Marka Napiórkowskiego – formacji, w której skład wchodzi gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad.

Koncert Marek Napiórkowski Trio, plakat (źródło: mat. prasowe)

Koncert Marek Napiórkowski Trio, plakat (źródło: mat. prasowe)

Marek Napiórkowski to gitarzysta, który nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami. Tylko w 2011 roku wystąpił m.in. z Marcusem Millerem, Angelique Kidjo, Gilem Goldsteinem, Gonzalo Rubalcaba czy Ivanem Linsem, a w listopadzie wyruszy wraz z Anną Marią Jopek w trasę z udziałem m.in. Yamiego czy Marito Marquesa. W 2002 roku wystąpił również wspólnie z gigantem gitary Patem Metheny. Ma na koncie dwie płyty solowe NAP i Wolno.

Robert Kubiszyn jest gitarzystą basowym i kontrabasistą, który ma na koncie współpracę m.in. z Adamem Pierończykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Wydał solowy album Before Sunrise.

Cezary Konrad to wybitny perkusista, nieprzerwanie od roku 1992 uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top w czasopiśmie Jazz Forum. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert.

Koncert Trio Marka Napiórkowskiego
31 października 2013 r. godz. 20.00
ul. Piłsudzkiego 135, Bajkonur
Łódź

Dodaj komentarz