• 2013-10-29

Ta rura – upcycling w Katowicach

27 listopada o godz. 18.30 w Galerii Architektury SARP w Katowicach odbędzie się wernisaż wystawy mebli upcyclingowych Ta rura.

Ta rura, proj. PP pracownia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ta rura, proj. PP pracownia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa będzie opowieścią o tym jak koniec działalności fabryki splata się z narodzinami nowego przedmiotu oraz jak surowe produkty przemysłowe mogą przeistoczyć się w oswojony przedmiot użytku codziennego.

Ta rura to grupa mebli upcyclingowych stworzona w zakładzie wytwórstwa projektowego pp pracownia. Inspiracją do ich zaprojektowania stała się wizyta służbowa w starej kończącej obecnie swą działalność fabryce papieru. Fragment produkcji zanikającej manufaktury papierowych rur został uwieczniony jako główny element składowy mebli.

PP pracownia – architektoniczny kolektyw projektowy ze słabością do manualnych prac twórczych na co dzień zajmujący się projektowaniem wszelakich form przestrzennych. Grupę tworzą rodowite ślązaczki, wielbicielki lokalnych przestrzeni, które swoją działalność określają jako hasio-architektura. Wykorzystują w swoich projektach niechciane, bezpańskie elementy i przedmioty znajdując dla nich nowe, czasem zaskakujące zastosowanie.

arch. Patrycja Pyzalska – założycielka grupy i jej główny motor działania. Pasjonatka architektury isztuki od lat zajmująca się
projektowaniem architektury wnętrz i mebli atakże visual merchandisingiem. Absolwentka uczelni
artystycznej obecniesama dzieli się swą wiedzą z młodymi projektantami wnętrz. Stara siępodejmować
próby aktywizacji społecznej na Śląsku i promować lokalnetradycje.

arch. Aleksandra Grabara – od lat związana z pracownią, obecnie oddana przede wszystkim architekturze i ceramice artystycznej, posiada także doświadczenie w zakresie projektowania graficznego. Rodowita bytomianka, wymykająca się czasem ze śląskiego industrialu aby poczuć smak i zapach wielkiego świata. Aktywny poszukiwacz inspirujących form i faktur, zarówno w przestrzeniach miejskich jak i wysoko ponad poziomem morza.

Ta rura
Wernisaż: 27 listopada 2013 r.,  godz. 18.30
Galeria Architektury SARP, ul. Dyrekcyjna 9
Katowice

Dodaj komentarz