• 2013-10-28

Jazzowa feta we wrocławskim Imparcie

Aż 20 polskich jazzmanów z gościnnym udziałem Krzysztofa Kiljańskiego wystąpi we Wrocławiu na scenie Impartu 30 października na zakończenie festiwalu Gitara+. Tego dnia wystąpią m.in. Wojtek Pilichowski, Artur Lesicki oraz Marek Napiórkowski.

Wojtek Pilichowski (źródło: mat. prasowe)

Wojtek Pilichowski (źródło: mat. prasowe)

Koncert poświęcony będzie pamięci wrocławskiego gitarzysty Jaremy Klicha. Gwiazdami wieczoru będą artyści, których muzyk szczególnie cenił, jako muzyków i przyjaciół. Zagrają dla niego: Marek Napiórkowski wraz z trio KonKubiNap, Wojtek Pilichowski Band, Leszek Zaleski Quartet oraz kwartet Artura Lesickiego z gościnnym udziałem Krzysztofa Kiljańskiego.

Ciekawie zapowiada się występ Marka Napiórkowskiego, który we Wrocławiu zagra dzień po premierze swojej najnowszej płyty UP!. Za nowość płytową wciąż uchodzić może również ostatni album Krzysztofa Kiljańskiego zatytułowany Powrót. Większość utworów, które znalazły się na tym krążku skomponował duet Krzysztof Kiljański – Artur Lesicki, którzy razem zagrają na scenie Impartu. Wieczór rozpocznie się typowo wrocławskim akcentem, którym będzie występ kwartetu Leszka Zaleskiego, od lat związanego z Wrocławiem, ucznia Jaremy. Na zakończenie zaplanowany jest set Wojtka Pilichowskiego i jego zespołu, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup jazzowych za granicą.

Koncert pamięci Jaremy Klicha:
30 października 2013 roku
ul. Mazowiecka 17, klub Impart
Wrocław

Dodaj komentarz