• 2013-10-28

Sztuka edukacji – jak włączyć kulturę do programu nauczania

W dniach 22 i 23 listopada odbędzie się pierwsza ogólnopolska konferencja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sztuka edukacji. Kultura w programach nauczania, organizowana przez Zachętę — Narodową Galerię Sztuki we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

„Sztuka edukacji. Kultura w programach nauczania”– baner (źródło: materiały prasowe)

„Sztuka edukacji. Kultura w programach nauczania”– baner (źródło: materiały prasowe)

Celem konferencji — kierowanej do nauczycieli, animatorów, edukatorów z instytucji kultury i organizacji pozarządowych — jest prezentacja możliwości włączenia współczesnej kultury i sztuki w szkolny program nauczania.

Sztuka edukacji jest konferencją dwudniową. W piątek, 22 listopada zostaną przedstawione praktyki łączenia zajęć szkolnych z działaniami prowadzonymi przez instytucje kultury, współpraca nauczycieli z animatorami, edukatorami i artystami. Prezentowane projekty zostały nadesłane przez uczestników (open call). W sobotę, 23 listopada warszawskie instytucje, które pracują ze współczesnymi artystami i od lat tworzą bogaty program edukacyjny poświęcony sztuce współczesnej (Zachęta, CSW, MSN), zaprezentują atrakcyjne modele pracy z dziećmi i młodzieżą.

Sztuka edukacji. Kultura w programach nauczania
22 i 23 listopada 2013 roku
Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie

Dodaj komentarz