• 2013-10-28

Harlem Gospel Choir w Polsce

Śpiewacy, których do wspólnych występów zapraszali tacy muzycy jak Steve Wonder, Diana Ross, czy Lauryn Hill, wyruszają w kolejne tournée z nowym repertuarem. Chór w grudniu ponownie wystąpi w Polsce.

Harlem Gospel Choir (źródło: mat. prasowe)

Harlem Gospel Choir (źródło: mat. prasowe)

Założycielem Harlem Gospel Choir jest Allen Bailey, ceniony i doświadczony manager i producent R&B, który pracował z Lionelem Richie & The Commodores, Prince’em czy Michaelem Jacksonem. Co roku 35 najbardziej utalentowanych śpiewaków z Harlemu, czarnej dzielnicy Nowego Jorku, wyrusza w światową trasę koncertową, podczas której zbierają fundusze na cele charytatywne. W 2004 roku, razem z U2, wystąpili w Rockefeller Center, aby wspomóc Światowy Fundusz Nadziei w pomocy chorym na AIDS w Afryce.

Chór sięga do korzeni muzyki gospel – matki jazzu i bluesa, ubarwiając ją popisami solowymi. W swoim repertuarze łączy stare pieśni gospel ze współczesną czarną muzyką R&B i własnymi utworami. Jest to jedyny chór mający własne święto – w uznaniu jego działalności artystycznej, mer Nowego Jorku, Michael R. Bloomberg, ogłosił dzień 15 stycznia dniem Harlem Gospel Choir.

Koncerty Harlem Gospel Choir:

17 grudnia – Wrocław, Sala Audytoryjna w WCK
18 grudnia – Chorzów, Teatr Rozrywki
20 grudnia – Warszawa, Sala Kongresowa
21 grudnia – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
22 grudnia – Poznań, Sala Ziemi

Dodaj komentarz