• 2013-10-28

VIII Aukcja Charytatywna Ziarno Sztuki – ogród Nadziei

Prawie 100 tysięcy zł. udało się zebrać podczas VIII Aukcji Charytatywnej ziarno Sztuki – ogród Nadziei, która 23 października odbyła się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie osób z chorobami nowotworowymi i ich bliskich.

Licytacja, fot. Michał Dąbrowski (źródło: mat. prasowe)

Licytacja, fot. Michał Dąbrowski (źródło: mat. prasowe)

Przebieg aukcji prowadził Piotr Lengiewicz, prezes najstarszego polskiego domu aukcyjnego Rempex. Na licytację zostały wystawione wartościowe obrazy uznanych twórców, m.in. Artura Przebindowskiego, Tomasza Sętowskiego, Franciszka Maśluszczaka, Krzysztofa Pająka, Andrzeja Strumiłły, Leszka Wit Kaczanowskiego. Praca tego ostatniego artysty zatytułowana P-2011-3059 osiągnęła na aukcji najwyższą cenę, prawie 10 tysięcy złotych. Zaraz za nią uplasował się obraz Agaty Bogackiej Kiosk. Pod względem zebranych środków aukcja przyniosła najlepszy wynik w jej ośmioletniej historii.

W części oficjalnej tradycyjnie odbyło się również wręczenie dyplomów Przyjaciołom Fundacji. W tym roku ten tytuł otrzymali: Cezary Chojnowski, Grzegorz Duda, Barbara Dzięcioł, Małgorzata Kosiec, Elżbieta Kowalska, Magdalena Limbach, Jacek Łydżba, Magdalena Mikos, Olga Wolniak. O jego przyznaniu decyduje rada fundacji „Ogród Nadziei”, która bierze pod uwagę wkład i zaangażowanie laureatów w organizację aukcji. Lista ta liczy już ponad sto osób, jest na niej wielu artystów, wśród nich: Kamil Sipowicz, Teresa Starzec, Michał Warecki, Andrzej Żurek.

Nadal trwa aukcja internetowa. Do 25 października na portalu Artinfo licytowane są kolejne dzieła, m.in. Justyny Kabali, Małgorzaty Żurady, Xawerego Wolskiego.

Aukcja Charytatywna Ziarno Sztuki odbywa się co roku z inicjatywy Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia Ogród Nadziei. Partnerami wydarzenia są Muzeum Narodowe w Warszawie i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Środki z aukcji są przeznaczane na realizację Integralnego Programu Zdrowienia, który wspomaga proces leczenia onkologicznego za pomocą psychoterapii, ale także poprzez profilaktykę i promocję zdrowia.

VIII Aukcja Charytatywna Ziarno Sztuki – ogród Nadziei – 23 października 2013 roku
Muzeum Narodowe w Warszawie

Dodaj komentarz