Spiskowcy wyobraźni – ilustracje do książek Agnieszki Taborskiej

Od 21 października do 5 listopada Fundacja Grey House Szara Kamienica w Krakowie zaprasza na wystawę ilustracji do książek Agnieszki Taborskiej. Wystawa prezentuje prace Seleny Kimball, Andrzeja Klimowskiego, Mieczysława Wasilewskiego, Josha Backera i Marcina Giżyckiego.

Selena Kimball, ilustracja do książki Agnieszki Taborskiej „Senny żywot Leonory de la Cruz” (źródło: materiały prasowe)

Selena Kimball, ilustracja do książki Agnieszki Taborskiej „Senny żywot Leonory de la Cruz” (źródło: materiały prasowe)

Na wystawę składają się ilustracje do czterech książek Agnieszki Taborskiej, pisarki i znawczyni surrealizmu: kolaże Seleny Kimball do Sennego żywota Leonory de la Cruz i do Niedokończonego życia Phoebe Hicks (które ukaże się na Festiwal Conrada); rysunki Mieczysława Wasilewskiego do Wieloryba czyli przypadku obiektywnego oraz linoryty Andrzeja Klimowskiego do Nie tak jak w raju.

Artyści ci są znanymi twórcami i profesorami ważnych uczelni w Polsce, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Choć pracują w różnych mediach, łączy ich oniryczna wyobraźnia, zamiłowanie do czerni i bieli oraz czerpanie inspiracji z literatury. Ilustracje do książek Agnieszki Taborskiej powstały we współpracy z autorką.

Na wystawie będzie pokazany krótki film animowany Marcina Giżyckiego i Josha Backera zrealizowany na podstawie kolaży Seleny Kimball do Sennego żywota Leonory de la Cruz.

Spiskowcy wyobraźni
Od 21 października do 5 listopada 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz