• 2013-10-26

Nowy singiel Fair Weather Friends

Fake Love to tytuł nowego singla Fair Weather Friends, a zarazem pierwsza zapowiedź debiutanckiego albumu śląsko-zagłębiowskiej kapeli. Za produkcję utworu odpowiadają muzycy FWF oraz przyjaciel zespołu Piotr Gruenpeter, za mastering – Marcin Bors.

„Fake Love" (źródło: mat. prasowe)

„Fake Love" (źródło: mat. prasowe)

Fake Love, chociaż mówi o schyłkowym momencie miłosnej relacji, opowiada o całym zmysłowym tańcu, który odbywa się pomiędzy parą osób. Opowieść nie jest zamknięta i można z niej wyczytać niepewność, często towarzyszącą stanowi zakochania. Słowa wyrażają podziw do osoby, która cały czas jest w ruchu, wyznacza sobie ciągle nowe cele i ciężko ją dogonić. Gdy tylko poznaje otoczenie, chce wyruszać dalej, gonić nowe wyzwania. W utworze zawarte są myśli o chęci ucieczki przed wyimaginowanym uczuciem, zaprojektowanym na drugą osobę. Postać, do której kierowane są słowa oskarżona jest o życie własnym życiem, pojawianie się w wygodnych dla siebie momentach. Zostaje tu wyrażony lęk, że wszystkie zachowania tej postaci były mylnie interpretowane jako miłosne gesty ­- mówi Michał Maślak autor tekstu, wokalista FWF.

Aktualnie muzycy pracują nad materiałem na debiutancką płytą, która ukaże się wiosną 2014. Znajdzie się na nim trzynaście premierowych utworów. Część z nich będzie prezentowana podczas jesiennych koncertów zapowiadających krążek: 3 listopada – Bułka z masłem (Wrocław), 7 listopada – Scenografia (Łódź), 9 listopada – SQ (Poznań), 10 listopada – Kosmos Kosmos (Warszawa), 24 listopada – NRD (Toruń), 13 grudnia – Remedium (Sosnowiec).

Fake Love – singiel Fair Weather Friends

Dodaj komentarz