• 2013-10-25

Muzyczne bogactwo gitary

Trzeci tydzień Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ będzie najbardziej zróżnicowany pod względem muzycznym. Koncerty od 22 do 30 października będą okazją do posłuchania nastrojowego jazzu, bossa novy, muzyki rockowej i klasycznej.

Duo Melis, fot. Alex Goykhman (źródło: mat. prasowe)

Duo Melis, fot. Alex Goykhman (źródło: mat. prasowe)

Pierwsze dwa koncerty odbędą się w Klubie Muzycznym Łykend, gdzie we wtorek, 22 października wystąpi Eamon McGrath, a dzień później zespół Soundz Good. Oba koncerty adresowane są głownie do fanów muzyki rockowej, chociaż nie zabraknie nawiązań do folku, country, swingu czy bossa novy. Eamon McGrath jest gitarzystą, wokalistą i kompozytorem, jednym z ciekawszych artystów, którzy pojawili się w ostatnich latach na kanadyjskiej scenie niezależnej. Chociaż dopiero rozpoczyna międzynarodową karierę muzyczną, to ma na swoim koncie już pięć wydanych płyt i aktualnie pracuje nad kolejnym krążkiem, który ma ukazać się w przyszłym roku. Promuje go mini album Exile, który miał swoją premierę 15 października. Zupełnie nowy, przedpremierowy materiał zaprezentuje podczas swojego koncertu zespół Soundz Good, który wystąpi w środę, 23 października. Jest to młody polski duet występujący w składzie Magda Czwojda (gitara) i Marta Zalewska (wokal, bas). Dziewczyny właśnie skończyły pracę nad swoją debiutancką płytą, którą promować będą podczas występu we Wrocławiu.

Ostatni festiwalowy koncert muzyki klasycznej odbędzie się w sobotę, 26 października. W Filharmonii Wrocławskiej wstąpi wówczas Duo Melis, jeden z najlepszych na świecie gitarowych zespołów kameralnych. Artyści zaprezentują utwory Manuela de Falli, Antoine’a de Lhoyera, Marka Pasiecznego, Claude’a Balbastre’a, Enrique Granadosa oraz Dušana Bogdanovića. Również duet będzie gwiazdą kolejnego, tym razem jazzowego, koncertu w Klubie Firlej. W niedzielę, 27 października wystąpi tam Yvonne Sanchez i Pedro Tagliani, którzy wykonają utwory z płyty Songs About Love, nagranej w 2011 roku podczas koncertu w Pradze. Krążek zawiera autorskie kompozycje Yvonne Sanchez oraz standardy jazzowe The look of Love, czy Cry me a river.

Program:

Eamon McGrath (Kanada)
Folk for Punks
22 października 2013 r., godz. 20.00
ul. Podwale 37/38, Klub Muzyczny Łykend

Soundz Good (Polska)
Nie-męskie granie
23 października 2013 r., godz. 20.00
ul. Podwale 37/38, Klub Muzyczny Łykend

Duo Melis (Hiszpania, Grecja)
Mistrzowie muzyki klasycznej
26 października 2013 r., godz. 19.00
ul. Piłsudskiego 19, Filharmonia Wrocławska

Yvonne Sanchez & Pedro Tagliani (Kuba, Polska, Brazylia)
Piosenki o miłości
27.10.2013, godz. 19:00
ul. Grabiszyńska 56, Klub Firlej

Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+:
od 10 do 30 października 2013 roku
Wrocław

Dodaj komentarz