• 2013-10-25

Napisz Rymoliryktando i wygraj z językiem polskim

Już 26 października na krakowskim targowisku Stary Kleparz śmiałkowie zmierzą się z dwoma trudnymi tekstami: pierwszym autorstwa wrocławskiego artysty Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego oraz drugim przygotowanym przez dr hab. Katarzynę Kłosińska z Rady Języka Polskiego i dr Anetę Załazińską z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rymoliryktando – plakat (źródło: materiały prasowe)

Rymoliryktando – plakat (źródło: materiały prasowe)

Rymoliryktando, jak na performatywne dyktando przystało, również i w tym roku nie będzie stronić od rozsianych pomiędzy straganami, rozpraszających przeszkadzajek, które sprawią, że poprawne napisanie tekstów nie będzie łatwym zadaniem. Warto jednak podjąć wyzwanie, gdyż na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 10 000, 5 000 i 3 000 zł oraz specjalne statuetki Rymolirylaura.

Po napisaniu dyktand uczestnicy przeniosą się do Małopolskiego Ogrodu Sztuki, gdzie od godz. 18.00 trwać będą zabawy językowe dr hab. Katarzyny Kłosińskiej oraz warsztaty retoryki prowadzone przez dr Anetę Załazińską. O godz. 19.00 odbędzie się otwarta debata dotycząca języka mediów pt. W ilu Polskach żyjemy. Dyskusji przewodniczyć będzie dr Katarzyna Kłosińska i prof. Katarzyna Skowronek z Instytutu Języka Polskiego oraz dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Tegoroczną edycję Rymoliryktanda zakończy koncert – jam session z udziałem wybitnych polskich muzyków i tekściarzy. Na scenie pojawią się: Tymon Tymański, Krystyna Prońko, Buka oraz Jacek Szymkiewicz vel Budyń. Wszyscy artyści wystąpią przy akompaniamencie L.U.C Ensemble, czyli orkiestry złożonej z Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego oraz jego muzyków.

Rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 13.00. Jeśli ktoś przeoczył moment zapisów, może próbować szczęścia na miejscu. Jeśli tylko liczba miejsc na to pozwoli, rejestracja odbywać się będzie także na Starym Kleparzu. Wystarczy przybyć z dowodem osobistym.

Rymoliryktando
26 października 2013 roku
Stary Kleparz, Kraków

Dodaj komentarz