• 2013-10-25

Polsko-czesko-niemiecki Mikrokosmos w Lesznie

Od 12 października w Galerii MBWA i w Galerii w Ratuszu w Lesznie będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Mikrokosmos.

Wystawa „Mikrokosmos”, Galeria MBWA w Lesznie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Mikrokosmos”, Galeria MBWA w Lesznie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zarówno interpretacja tematu Mikrokosmos, jak również techniki prac z założenia są różnorodne, wystawa pokazuje jak wiele znaczeń niesie ten problem i jak odmiennie go postrzegamy. Kuratorem wystawy jest profesor Joanna Imielska, która podejmując się tej funkcji pragnie zwrócić uwagę na to, że świat cały czas nie przestaje nas zadziwiać, zachwycać i przerażać jednocześnie, odwołuje się przy tym do wiersza Wisławy Szymborskiej pod tym samym tytułem.

Do udziału w wystawie zostało zaprosiła 15 znaczących artystów z Polski, Czech i Niemiec. Dobór artystów nie jest przypadkowy, większość z nich przygotowała prace specjalnie na tę wystawę.

Artyści: Milan Ceslar, Ivo Chovanec, Kerstin Gnauck, Stefan Gnauck, Anna Goebel, Magdalena Gryska, Joanna Hoffmann-Dietrich, Joanna Imielska, Marek Jakuszewski, Paulina Komorowska -Birger, Anna Kowalska – Szewczyk, Dáša Lasotová, Daria Milecka, Sonia Rammer, Ewa Twarowska-Sioda

Mikrokosmos
Wystawę można oglądać od 12 października do 12 listopada 2013 roku
Galeria MBWA, ul. Leszczyńskich 5
Galeria w Ratuszu, rynek
Leszno

Dodaj komentarz