• 2013-10-25

Blackbird gościnnie na Scenie Przodownik

Na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie, 26 i 27 października, wystąpi gościnnie Teatr TrzyRzecze z Białegostoku. Pokaże spektakl Blackbird Davida Harrowera w reżyserii Konrada Dulkowskiego.

Blackbird, fot. Marta Ankiersztejn (źródło: mat. prasowe)

Blackbird, fot. Marta Ankiersztejn (źródło: mat. prasowe)

15 lat temu Una uciekła z Rayem ze swego rodzinnego miasteczka. Uważała, że go kocha, myślała, że on kocha ją. Żadnemu z nich nie wolno było poddać się temu uczuciu. Schwytano ich, on trafił do więzienia, ona w gabinetach psychoterapeutów miała zastanawiać się co naprawdę ich łączyło. Kiedy uciekali Ray miał 30 lat. Una – 12. Dzisiaj odnalazła go. Tylko kim on jest? Jej ukochanym, czy pedofilem, który zniszczył jej życie? Kochał ją, czy była tylko seksualnym obiektem? A może to spotkanie nigdy nie wydarzyło się naprawdę, a tylko Una przeżywa je wciąż i wciąż w swej wyobraźni. Co jest prawdą?

Kontrowersyjna sztuka szkockiego dramatopisarza Davida Harrowera została napisana w 2005 r. dla Festiwalu w Edynburgu. Pierwsze wystawienie reżyserował Peter Stein. Dramat został zainspirowany autentyczną historią Toby Studebakera, amerykańskiego żołnierza skazanego za stosunki seksualne z 12-latką.

Blackbird:

reżyseria: Konrad Dulkowski
współpraca reżyserska: Rafał Gaweł
występują: Dagmara Bąk, Tomasz Sobczak.
w epizodach video: Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Natalia Wieczeryńska

26 i 27 października 2013 roku
Scena Przodownikk, Teatr Dramatyczny
Warszawa

Dodaj komentarz