Ewy Kołodziejek potyczki z polszczyzną

24 października na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się kolejny wykład z cyklu Potyczki z polszczyzną. Prof. Ewa Kołodziejek wraz z uczestnikami będą się zastanawiać, co to znaczy mówić poprawnie.

„Potyczki z polszczyzną” (źródło: materiały prasowe)

„Potyczki z polszczyzną” (źródło: materiały prasowe)

Potyczki z polszczyzną, autorski cykl wykładów profesor Ewy Kołodziejek, wybitnego eksperta-językoznawcy, co miesiąc gromadzi w szczecińskim Zamku liczne grono osób zainteresowanych współczesnym językiem polskim. Spotkania poświęcone objaśnianiu reguł języka polskiego używanego na co dzień ukazują język ojczysty od bardzo praktycznej strony. Uczestnicy Potyczek po wysłuchaniu tematycznej prelekcji dzielą się swoimi wątpliwościami co do gramatyki, prawideł stylistycznych i słownictwa, otrzymując objaśnienia i odpowiedzi z najlepszego źródła.

Profesor Ewa Kołodziejek, gospodyni cyklu, wybitny naukowiec i niestrudzona popularyzatorka wiedzy o zasadach polszczyzny stosowanej, jest autorką książek (m.in. E-porady językowe), publicystką (felietony z cyklu Corrida językowa w Kurierze Szczecińskim), a także gościem licznych spotkań z publicznością.

Organizatorem cyklu jest Dział Edukacji Artystycznej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, a spotkania odbywają się w sali literackiej (202).

Potyczki z polszczyzną: Co to znaczy mówić poprawnie?
Prowadzenie: prof. Ewa Kołodziejek
24 października 2013 roku
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Dodaj komentarz