• 2013-10-24

Abstrakcje Maślankiewicza i Rapsy w Qadracie

Galeria Sztuki Współczesnej Qadrat zaprasza na wystawę dwóch artystów abstrakcjonistów – Jacka Maślankiewicza i Krzysztofa Rapsy. Wystawa zatytułowana ma-ra potrwa od 23 października do 5 listopada w salonie Galerii w warszawskim CH Panorama.

Krzysztof Rapsa (źródło: materiały prasowe)

Krzysztof Rapsa (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie Krzysztofa Rapsy i Jacka Maślankiewicza było nieuchronne (…) poznawać się będą teraz za pośrednictwem swoich dzieł w Galerii Qadrat. Ich wystawa będzie czasem wzajemnej kontemplacji zmysłowego piękna płócien, na których pod rękami artystów zastygły w plastycznej formie obrazy endogeniczne, dźwigające z emocjonalnych i psychicznych otchłani kształty, uchwycone w momencie konkretyzacji – pisze na temat wystawy dr Iwona Mikołajczyk, krytyk sztuki.

Jacek Maślankiewicz (ur. 1955) studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach prof. Jan Lisa, prof. Bohdana Urbanowicza oraz prof. Rajmunda Ziemskiego. Dyplom uzyskał w roku 1979. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych a także m.in. w Zbiorach Watykańskich, w kolekcji Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, Muzeum Miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim czy w kolekcji ABN Banku w Amsterdamie.

Krzysztof Rapsa (ur. 1959) – malarz i grafik, mieszka i tworzy w Koszalinie. Założyciel grupy artystycznej TWA promującej młodych twórców. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART w Gdyni. W latach osiemdziesiątych miał cykl wystaw w galeriach Republiki Federalnej Niemiec. Następnie jego prace oglądać można było m.in. w Ambasadzie RP i w Galerii Polskiego Instytutu Kultury POSK w Londynie, w Galerii Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, w Państwowym Muzeum w Grodnie, w Pałacu Republiki w Mińsku na Białorusi, w Galerii ZLP i Galerii Porthos w Warszawie. We wrześniu 2012 r. w prestiżowej Galerii Jang Sun w Seulu miała miejsce jego indywidualna wystawa, gdzie okrzyknięto go poetą koloru.

ma-ra: Jacek Maślankiewicz, Krzysztof Rapsa
Od 23 października do 5 listopada 2013 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Qadrat w Warszawie

Dodaj komentarz