• 2013-10-24

Kim Ki-Duk w Kinie Praha

Od 31 października do 2 listopada Kino Praha zaprasza na Przegląd Filmów Kim Ki-Duka.

Przegląd Filmów Kim Ki-Duka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd Filmów Kim Ki-Duka (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie znajdą się filmy docenione zarówno przez krytyków na festiwalach, jak i przez publiczność. Przegląd rozpocznie przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Kim Ki-Duka – Piety, nagrodzonego Złotym Lwem na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

W programie pojawią się następujące tytuły:

  • Pieta – pokaz przedpremierowy – bezkompromisowy Gang-do trudni się ściąganiem długów od tych, którzy mieli nieszczęście pożyczyć pieniądze od gangsterów. Kompletnie pozbawiony skrupułów, z zimną krwią okalecza dłużników, aby mogli uzyskać odszkodowanie. Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemnicza kobieta, Mi-son. Twierdzi, że jest matką, która porzuciła go po urodzeniu.
  • Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna – film w niezwykle spokojny sposób, pozbawiony mas dialogu i nagłych zwrotów akcji ukazuje nam ludzkie życie. Wraz z młodym mnichem przeżywamy historię jego życia od wiosny aż po zimę. Jest to niezwykła, metaforyczna opowieść o ludzkiej egzystencji.
  • Oddech – film urzeka swoją prostotą i brakiem patosu. Jest to niecodzienny obraz relacji między kobietą i mężczyzną. Dwoje pierwszoplanowych bohaterów to kobieta – Yeon, którą mąż nieustannie zdradza, nie zachowując nawet pozorów dobrego małżeństwa, i mężczyzna – Jang Jin, skazany na śmierć za zamordowanie żony i córki odczekuje wyroku.
  • Łuk – film opowiada o wyjątkowym uczuciu pomiędzy staruszkiem, a nastoletnią dziewczyną. Oboje mieszkają na łodzi dryfującej u wybrzeży Korei. On żyje z pieniędzy wędkarzy, których okazjonalnie zwozi na pokład. Ona przepowiada im przyszłość. Oboje wydają się być zadowoleni z takiego układu, do momentu, gdy dziewczyną nie zaczyna interesować się jeden z młodych wędkarzy.
  • Time – młoda kobieta, Seh-hee, przekonana, że przestała pociągać fizycznie mężczyznę, którego kocha – Ji-woo, postanawia poddać go próbie i sprawdzić, czy z jego strony uczucie nie było czysto powierzchowne. Opuszcza go więc, bez słowa znikając z jego życia i poddaje się operacji plastycznej. Pół roku później, po zagojeniu ran, z nową piękną twarzą, dziewczyna zaczyna śledzić swojego byłego chłopaka, a w końcu doprowadza do konfrontacji podając się za kogoś innego.

Przegląd Filmów Kim Ki-Duka
31 października – 2 listopada 2013 r.
Kino Praha
Warszawa

Dodaj komentarz