• 2013-10-24

Filmowe Historie Rodzinne – wyjątkowy przegląd w kinie Muranów

Z okazji premiery filmu Historie rodzinne Sary Polley warszawskie kino Muranów organizuje specjalny przegląd filmów poświęconych rodzinie.

„Historie rodzinne”, reż. Sarah Polley (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Historie rodzinne”, reż. Sarah Polley (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film nominowanej do Oscara kanadyjskiej reżyserki, scenarzystki i aktorki w pasjonujący sposób odsłania kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki.
Niezwykły, przełamujący gatunkowe konwencje film pokazuje, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przedstawia. Polley, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania. Przyglądając się swoim bliskim Polley udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać.

Podobnie dzieje się w filmach Ojciec i syn oraz Ojciec i syn w podróży Pawła i Marcela Łozińskich, syna i ojca. Dwaj wybitni polscy dokumentaliści będą gośćmi specjalnymi przeglądu i po seansach ich filmów spotkają się z publicznością.

Ostatnim filmem, który zostanie pokazany w cyklu jest Wszystko o mojej matce ze Szwajcarii. To opowieść o Marcie Argerich, jednej z najwybitniejszych pianistek w historii, którą wyreżyserowała jej najmłodsza córka, Stéphanie. W pokazywanym na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty filmie poznajemy ją od innej, bardziej osobistej strony.

Szczegółowy program przeglądu:
16 listopada:

  • 16.00 – Wszystko o mojej matce (Bloody Daughter), 94 min., reż. Stéphanie Argerich
  • 18.00 – Ojciec i syn, 54 min., reż. Paweł Łoziński
  • 20.00 – Historie rodzinne, 108 min, reż. Sarah Polley

17 listopada

  • 16.00 – Wszystko o mojej matce (Bloody Daughter), 94 min., reż. Stéphanie Argerich
  • 18.00 – Ojciec i syn w podróży, 75 min., reż. Marcel Łoziński
  • 20.00 – Historie rodzinne, 108 min, reż. Sarah Polley

Filmowe Historie Rodzinne
16-17 listopada 2013 r.
Kino Muranów
Warszawa

Dodaj komentarz