• 2013-10-23

Tosca w Krakowie

9 listopada o godz. 18.45 krakowskie Kino Kijów.Centrum zaprasza na transmisję opery Giacomo Pucciniego Tosca.

Patricia Racette, fot. Ken Howard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Patricia Racette, fot. Ken Howard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tosca jest niewątpliwie najpopularniejszym dziełem scenicznym Giacoma Pucciniego. To, jak niektórzy mówią, muzyczny kryminał z trzema trupami, z niezwykle ekspresyjną muzyką przynoszącą ze sobą efektowne arie i duety, a także dramatyczną ilustrację podkreślającą dynamikę wydarzeń.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w setkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska w doskonałej jakości obrazu, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny sprawia, że widzowie czują się nim otoczeni, tak jakby właśnie rozpoczynali spektakl razem z orkiestrą MET w Nowym Jorku.

Za pośrednictwem kina Kijów.Centrum miłośnicy opery, mogą obejrzeć i usłyszeć na żywo najznamienitsze arie, najdoskonalsze uwertury i mistrzowskie układy choreograficzne. Warto poczuć te emocje i docenić maestrię wykonawców. O wyjątkowej atmosferze związanej z odbiorem wspaniałych muzycznych dzieł na wielkim ekranie przekonali się już uczestnicy poprzednich sezonów transmisji z MET.

Tosca
Muzyka: Giacomo Puccini
Wykonawcy: Patricia Racette, Roberto Alagna, George Gagnidze, John Del Carlo
Dyrygent: Riccardo Frizza
Reżyser: Luc Bondy
9 listopada 2013 r., godz. 18.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz